تی تی پدیا
لذت یادگیری

جالب ترین حقایق اینستاگرام که احتمالاً نمی دانید

247

قبل از اینستاگرام، فیس بوک یکه تاز شبکه های اجتماعی بود. زمانی که به نظر می رسید اینستاگرام می تواند پدیده جدید و بزرگ دیگری باشد، فیس بوک پا پیش گذاشت و این شرکت را در سال ۲۰۱۲ با قیمت شگفت انگیز ۱ میلیارد دلار خرید. اکنون، اینستاگرام به عنوان یکی از محبوب ترین سایت های شبکه های اجتماعی در سراسر جهان، در رتبه ۲۷ دنیا است.

حتی اگر هر روز مانند بسیاری از افراد در اینستاگرام هستید، به احتمال زیاد چیزهای زیادی را در مورد این سایت نمی دانید. اینجا در مورد جالب ترین حقایق اینستاگرام صحبت شده. از دوست داشتنی ترین عکس گرفته تا میزان مبلغ دریافتی برخی از کاربران برتر این سایت به ازای هر پست.

در حالی که به نظر می رسد توییتر در حال از دست دادن قدرت خود است، اینستاگرام هر روز محبوبیت بیشتری پیدا می کند. جالب است بدانید تعداد فالوور جدیدی که برخی از حساب های کاربری مشهور دنیا در طی یک ساعت دریافت می کنند، از تعداد فالوور جدیدی که امثال ما در طی یک سال جذب می کنیم بیشتر است. فقط کار با اینستاگرام جالب نیست، بلکه آمارهای جالب بسیاری در اینستاگرام وجود دارد که نشان می دهد این پلت فرم اشتراک گذاری عکس چقدر محبوب و تأثیرگذار است. این مقاله ای است در مورد جالب ترین حقایق اینستاگرام!

 

۱. بیش از ۴۰ میلیارد عکس:

در اندکی کمتر از شش سال، ۴۰ میلیارد عکس در اینستاگرام بارگذاری شد. این پلت فرم در سال ۲۰۱۰ راه اندازی شد و از آن زمان به بعد تبدیل به مکانی برای به اشتراک گذاشتن عکس غذا و سلفی های افراد شد.

۲. یک چهارم از مردم آمریکا:

حدود ۷۷.۶ میلیون آمریکایی در اینستاگرام هستند. این تعداد یعنی تقریباً بیش از ۲۴٪ از جمعیت کل این کشور را تشکیل می دهد.

 

۳. ۷۰٪ خارجی:

اینستاگرام در ایالات متحده فوق العاده محبوب است، اما در مدت کوتاهی، به یک برند جهانی تبدیل شد. بطوریکه حدود ۷۰٪ از کاربران آن از جاهایی غیر از آمریکا هستند.

 

 

۴. محبوب ترین مکان:

میدان تایمز نیویورک محبوب ترین مکان در سال ۲۰۱۵ از نظر موقعیت جغرافیایی در اینستاگرام بود. اما امسال برج ایفل پاریس، پل بریج لندن ، میدان سرخ مسکو و استادیوم داگر لس آنجلس در جمع پنج رتبه برتر قرار گرفته اند.

 

 

۵. فروش اینستاگرام با قیمت ۱ میلیارد!

فیس بوک اینستاگرام را در سال ۲۰۱۲ با قیمت شگفت انگیز ۱ میلیارد دلار خریداری کرد. ممکن است این مبلغ خیلی زیاد به نظر برسد، اما در حقیقت این یک دزدی به حساب می آید. شاید بپرسید چزا؟ چون اینستاگرام در همان سال فقط ۳ میلیارد دلار از طریق تبلیغات درآمد داشت. جالب است بدانید درآمد اینستاگرام فقط از تبلیغات در سال ۲۰۱۹، ۲۰ میلیارد دلار بود. این مبلغ بسیار بیشتر از ۱۵.۱ میلیارد دلار درآمد کسب شده توسط YouTube از تبلیغات است. طبق گزارش ها، اینستاگرام بیش از یک چهارم درآمد تبلیغ فیس بوک را در سال ۲۰۱۹ به خود اختصاص داده است. براساس گزارش ها، فیس بوک در طول سال ۷۰.۷ میلیارد دلار از تبلیغات درآمد کسب کرده است.

 

 

۶. محبوب ترین هشتگ:

یکی از جالب ترین حقایق اینستاگرام این است که کلمه #love محبوب ترین هشتگ در سراسر دنیا است. وقتی نوبت به هشتگ در اینستاگرام می رسد، عشق حاکمرانی می کند. همچنین در میان هشتگ های برتر cute ،#me ،#beautiful ،#happy ،#fun# قرار دارند.

 

 

۷. محبوبیت یکسان بین همه:

اینستاگرام در بین همه مردم به یک اندازه محبوب است، بدون توجه به اینکه آن شخص چقدر درآمد دارند. یک مطالعه نشان می دهد که طبقه اقتصادی یک شخص تقریباً هیچ تاثیری در حضور یا عدم حضور او در اینستاگرام ندارد. بالاترین و پایین ترین گروه های اقتصادی در این مطالعه به یک اندازه از اینستاگرام استفاده می کنند.

 

 

۸. ۹۵ میلیون عکس روزانه:

وقتی در حال چرخیدن در پیج های اینستاگرام هستید، شاید این سؤال را از خود پرسیدید که تا کنون چند عکس در اینستاگرام بارگذاری شده است؟ تخمین زده می شود که از زمان راه اندازی اینستاگرام در سال ۲۰۱۰ تا کنون، بیش از ۴۰ میلیارد عکس بارگذاری شده است. میانگین تعداد عکس های بارگذاری شده در روز نزدیک به صد میلیون تصویر است. این یعنی تقریباً ۴ میلیون عکس در ساعت و تقریباً ۶۶،۰۰۰ عکس در هر دقیقه آپلود می شود.

 

۹. پرطرفدارترین پیج:

داشتن تعداد زیادی دنبال کننده در اینستاگرام به معنای مؤثر بودن شماست. آنچه شما می گویید، کاری که انجام می دهید و آنچه را تبلیغ می کنید، تأثیر قابل توجهی در بیشتر فالوورهای شما دارد. جالب است بدانید که پرطرفدارترین پیج مربوط به خود اینستاگرام با ۳۳۴ میلیون فالور است. آمارها نشان می دهند که در رده دوم کریستیانو رونالدو، فوروارد حال حاضر تیم یوونتوس ایتالیا و کاپیتان تیم ملی پرتغال، با ۲۰۴ میلیون فالوور قرار دارد. او یکی از بهترین فوتبالیست های جهان که تاکنون شناخته شده، به حساب می آید. آمار جالب تر در مورد او این است که کریستیانو رونالدو اولین کسی است که در اینستاگرام به ۲۰۰ میلیون دنبال کننده رسیده است.

۱۰. عکس محبوب تر از فیلم:

وقتی پای اینستاگرام به میان می آید، یاد عکس های زیبا و کلیپ های سرگرم کننده می افتیم. در حالی که فیلم ها هر روز محبوبیت بیشتری پیدا می کنند اما عکس ها هنوز ۳۶ درصد بیشتر از فیلم ها لایک می خورند. علاوه بر این، عکسهایی که دارای چهره یا تصویری از صورت هستند، ۳۸٪ بیشتر از عکسهای بدون چهره لایک می شوند. عکس های منظره ممکن است عالی باشد، اما اگر می خواهید لایک بیشتری بگیرید، حتما عکس هایی آپلود کنید که در آن تصویری از چهره وجود داشته باشد.

 

 

۱۰. محبوب ترین عکس:

شاید باور نکنید. اما دوست داشتنی ترین عکس اینستاگرام تا به حال یک تخم مرغ است. این عکس یک لانگ شات از یک تخم مرغ است که توسط Chris Godfrey گرفته شده و با بیش از ۵۴ میلیون لایک رتبه اول محبوب ترین عکس تاریخ اینستاگرام را به خود اختصاص داده است. این میزان لایک تقریباً سه برابر دومین عکس محبوب در اینستاگرام است.

 

 

۱۱. بیشترین درآمد از یک پست:

و اما شاید این مورد را بتوان در صدر جالب ترین حقایق اینستاگرام قرار داد. کایلی جنر با  ۱۶۴ میلیون فالوور به طور متوسط به ازاء هر پست ۱.۲۶ میلیون دلار دریافت می کند. کایلی صاحب برند زیبایی، Kylie Cosmetics است و یکی از افراد با نفوذ در صنعت زیبایی است. او شهرت خود را مدیون مدل معروف کیم کارداشیان است. کایلی یک اینفلوئنسر مشهور است که بیش از یک میلیون دلار به ازاء هر پست دریافت می کند که بیشتر در زمینه برندهای لوکس مد و زیبایی هستند.

 

 

۱۲. پُر درآمدترین فرد:

اینستاگرامرهای مشهور ورزشی و سلبریتی ها ۱۱ رتبه برتر در رده بندی بالاترین درآمد را تشکیل می دهند. که در صدر این جدول کریستیانو رونالدو با کسب ۴۷.۸ میلیون دلار قرار دارد. رونالدو یک سلبریتیِ رویایی برای هر برند ورزشی است و او نیز این کار را به خوبی انجام می دهد. بر خلاف سایر افراد مشهور که اغلب فقط به یک نام تجاری اشاره می کنند و حتی زحمت نوشتن عنوان برند را هم به خود نمی دهند. او به ازاء هر پست ۹۷۵ هزار دلار دریافت می کند.

 

با تشکر از شما برای خواندن مقاله امروز ما در مورد جالب ترین حقایق اینستاگرام که احتمالاً نمی دانید! و امیدواریم که شما از آن لذت برده باشید! می توانید برای آگاهی از آخرین ویدئوهای سایت کانال یوتیوب ما را دنبال کنید.

بیشتر بخوانید: ۲۴ واقعیت درباره YouTube که احتمالاً نمی دانید!

بیان دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.