تی تی پدیا
لذت یادگیری

تبدیل ناچ (Notch) صفحه نمایش به نشانگر باتری

232

اکثر موبایل های هوشمند میان رده و پرچمدار جدید دارای ناچ (Notch) در صفحه نمایش شان هستند. ناچ در واقع همان شکافی است که در بالای صفحه موبایل ها قرار دارد. ناچ برای اولین بار در گوشی آیفون ۱۰ رونمایی شد و کم کم به اندروید ها راه پیدا کرد. صفحه دارای ناچ در واقع به طراحان کمک می کند در حالی که فضا برای سنسور و دوربین اختصاص می دهند، صفحه نمایش با ابعاد بیشتری را برای کاربران فراهم کنند. نظرات بسیار متفاوتی در مورد ناچ وجود دارد. بعضی ها وجود آن را کمک به زیباتر شدن موبایل‌ها در نظر می‌گیرند و بعضی ها آن را آزاردهنده می دانند. چه از این نوع صفحه نمایش خوشتان بیاید و یا نه، فعلاً باید با آن کنار بیایید. البته توسه دهندگان برنامه های موبایلی بیکار ننشسته اند و برنامه هایی را برای زیباتر جلوه دادن این ناچ ها توسعه داده اند. در مقاله “تبدیل ناچ (Notch) صفحه نمایش به نشانگر باتری” می خواهیم یکی از این برنامه ها را به اسم ” Notch & S10 Battery bar trial – Live wallpaper ” معرفی کنیم که ناچ صفحه نمایش را به نشانگر باتری تبدیل می کند. این برنامه با حجم بسیار کم (۳ مگابایت) به صورت رایگان در گوگل پلی قابل دانلود است.

 

چگونه ناچ صفحه نمایش را به نشانگر باتری تبدیل کنیم.

گام اول: ابتدا اپلیکیشن را دانلود و در گوشی هوشمند اندرویدی خود نصب کنید.

 

گام دوم: برنامه را باز کنید و دسترسی های مورد نیاز را به برنامه بدهید.

گام سوم: اکنون شما صفحه ای مانند شکل زیر مشاهده می کنید برنامه دو حالت برای اضافه کردن نشانگر باتری در اختیار شما می گذارد: “Overlay” و “Wallpaper”.

 

تبدیل ناچ (Notch) صفحه نمایش به نشانگر باتری

 

گام چهارم: شما باید “Overlay” را انتخاب کنید. پس از انتخاب “Overlay” پیامی مطابق شکل زیر مشاهده می کنید.

 

 

گام پنجم: روی “Setting” کلیک کنید و اجازه مورد نیاز را به برنامه مطابق شکل زیر بدهید.

 

 

گام ششم: دوباره روی “Overlay” کلیک کنید. صفحه ای مطابق شکل زیر باز می شود. یکی از اشکال مشخص شده را مطابق با نوع ناچ گوشی خود انتخاب کنید و سپس روی گزینه apply کلیک کنید.

 

تبدیل ناچ (Notch) صفحه نمایش به نشانگر باتری

 

گام هفتم: عرض و ارتفاع نشانگر باتری را می توانید با توجه به شکل ناچ گوشی خود به کمک گزینه های width و height تنظیم کنید. همچنین گزینه overlay باید مطابق شکل زیر فعال باشد.

 

 

می بینید که با این کار نشانگر باتری در اطراف ناچ به شکل زیبایی قرار گرفته است.

 

تبدیل ناچ (Notch) صفحه نمایش به نشانگر باتری

 

گام هشتم: شما می توانید همین مراحل را روی عکس زمینه دلخواه و کلیک روی حالت “Wallpaper” که در گام سوم مشخص شده است، انجام دهید.

 

با تشکر از شما برای خواندن مقاله “تبدیل ناچ (Notch) صفحه نمایش به نشانگر باتری” امیدواریم که از آن لذت برده باشید! می توانید برای آگاهی از آخرین ویدئوهای سایت کانال یوتیوب ما را دنبال کنید.

بیشتر بخوانید: باورهای رایج درباره گوشی های هوشمند

2 نظرات
  1. علی می گوید

    اینجوری قابل تحملتر شده ناچ

  2. سحر می گوید

    ممنون بابت این مطلب.

بیان دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.