تی تی پدیا
لذت یادگیری

باورهای رایج درباره گوشی های هوشمند

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تا حالا شنیدید که گوشی های هوشمند منبع تشعشع هستند؟ یا اینکه اگر کارت های اعتباری در کنار گوشی قرار بگیرند از کار می افتند؟ و یا شارژ باتری را باید قبل از شارژ مجدد کاملا خالی کنید؟ ما جواب این سوال ها و خیلی سوال های دیگر را به شما خواهیم گفت. در این پست باورهای رایج درباره گوشی های هوشمند را بررسی کرده و می ببینیم که آنها درست هستند یا غلط.

 

۱. آیا شارژ باتری گوشی هوشمند را باید قبل از شارژ مجدد، کاملاً خالی کرد؟

اگر باتری هایی که در گوشی های قدیمی در حدود ۱۰ سال پیش استفاده می شدند را قبل از شارژ مجدد به طور کامل خالی می کردید، واقعاً شارژ بیشتری نگه می داشتند، اما بهتر است شارژ باتری‌های لیتیوم-یونی در گوشی های هوشمند جدید همیشه در حدود ۴۰ تا ۸۰ درصد نگه داشته شوند. پس اگر شما اغلب قبل از شارژ مجدد باتری، به صورت کامل آن را خالی می کنید، بهتر است که خود را آماده کنید که هر ۶ ماه باتری گوشیتان را عوض کنید.

 

1باورهای رایج در مورد گوشی های هوشمند

 

۲. آیا گوشی شما بدون محافظ صفحه هم سالم می ماند؟

اولین نسل از گوشی‌های هوشمند به یک محافظ بیرونی برای محافظت صفحه از خراش و شکستگی نیاز داشتند، اما امروزه صفحه موبایل ها به اندازه کافی برای محافظت از خودشان قوی هستند. آنها تنها در برابر دو چیز نمی‌توانند سالم بمانند، شن و سنگ های سخت. پس تنها در صورتی که وقت زیادی را در ساحل می گذرانید و یا اینکه هر روز موبایلتان را روی سنگ و بتن می‌اندازید پس بهتر است که یک محافظ برای صفحه گوشی هوشمندتان تهیه کنید.

 

2 باورهای رایج در مورد گوشی های هوشمند

 

۳. آیا می توان یک گوشی مرطوب را با سشوار خشک کرد؟

این یکی از باورهای رایج درمورد گوشی های هوشمند است. در واقع اگر بخواهید می توانید که آن را با سشوار خشک کنید، ولی بهتر است که این کار را نکنید. زیرا این کار گوشی های هوشمند شما را بیش از اندازه گرم می کند که می‌تواند صدمات غیر قابل برگشتی به صفحه نمایش، باتری و سخت افزار گوشی هوشمندتان وارد کند.

 

3باورهای رایج در مورد گوشی های هوشمند

 

۴. آیا گوشی های هوشمند در حالت هواپیما (airplane mode) سریعتر شارژ می شوند؟

وقتی شما حالت هواپیما را انتخاب می کنید، گوشی شما دیگر تلاش نمی کند که به برج‌ های مخابراتی وصل شود و اینکه موقعیت مکانی شما را مشخص کند. در حالت هواپیما گوشی هوشمند باتری کمتری مصرف می کند. این عمل سرعت شارژ شدن گوشی را بالاتر می برد اما این سرعت شارژ بیشتر، چندان محسوس نیست. شما می توانید در حالت هواپیما در حدود ۱۰ دقیقه در زمان شارژ شدن باتری گوشی صرفه جویی کنید.

 

4باورهای رایج در مورد گوشی های هوشمند

 

۵. اگر از شب تا صبح گوشی در شارژ باشد، آسیب می بیند؟

در واقع گوشی های قدیمی اگر مدت زمان طولانی در شارژ می ماندند، آسیب می دیدند اما خوشبختانه با گذشت زمان هوشمندتر شده اند. گوشی های امروزی طوری طراحی شده اند که هر زمان شارژ باتری به ۱۰۰ درصد برسد، جریان ورودی به باتری را به طور اتوماتیک قطع می‌کنند تا بیش از اندازه شارژ نشده و آسیب نبینند.

 

5باورهای رایج در مورد گوشی های هوشمند

 

۶. آیا بستن برنامه های پس زمینه باعث مصرف کمتر باتری می شود؟

وقتی شما یک برنامه را ترک می کنید تا از برنامه دیگری استفاده کنید برنامه اول به گونه ای در رم گوشی شما ذخیره می شود که وقتی خواستید دوباره آن را باز کنید، دقیقا در همان حالتی باز بشود که آن را ترک کردید. این الگوریتم طوری طراحی شده است که انرژی بیشتری برایتان ذخیره بماند و وقتی شما به طور دستی آن برنامه را می بندید، باعث می شوید انرژی بیشتر هدر برود.

 

6باورهای رایج در مورد گوشی های هوشمند

 

۷. مگاپیکسل بیشتر، عکس بهتر؟

با نگاه کردن به این دو عکس می بینید که دوربین ۱۲ مگاپیکسلی عکس بهتری از دوربین ۴۸ مگاپیکسلی گرفته است. در واقع در وهله اول کیفیت مگا پیکسل ها مهم هستند نه عدد آن ها. پس یادتان باشد در زمان خرید گوشی تنها به عدد مگاپیکسل دوربین نگاه نکنید زیرا آیتم های زیادی برای گرفتن یک عکس با کیفیت مهم هستند.

 

7باورهای رایج در مورد گوشی های هوشمند

 

۸. آیا کارت های اعتباری را نباید در کنار گوشی قرار داد؟

روایت های زیادی در این مورد وجود دارند که اگر کارت های اعتباری را در کنار گوشی های موبایل قرار بدید، خاصیت مغناطیسیشان را از دست می‌دهند. اما در واقع میدان مغناطیسی گوشی ها به اندازه ای قوی نیست که بتواند خاصیت مغناطیسی یک کارت اعتباری را از بین ببرد. فقط یادتان باشد که آهنرباهای روی یخچال حتما این کار را می کنند.

 

8باورهای رایج در مورد گوشی های هوشمند

 

۹. آیا گوشی می تواند باعث اختلال در سیستم هواپیما شود؟

این مورد یکی از معروف ترین باورهای رایج درباره گوشی های هوشمند است. در واقع فقط یک گوشی هوشمند به تنهایی نمی تواند که سیستم پرواز را مختل کند، اما اگر همه مسافرها به اخطار انتخاب حالت هواپیما بی اعتنا باشند، قطعاً سیستم ارتباطی هواپیما می‌تواند دچار اختلال شود. پس بهتر است چنین ریسکی نکنید.

 

9باورهای رایج در مورد گوشی های هوشمند

 

۱۰. آیا ۴G حجم اینترنت بیشتری از ۳G مصرف می‌کند؟

در واقع ۴G همان حجم دیتا را با سرعت بیشتری لود می کند، هر چند که ۴G باتری بیشتری نسبت به ۳G مصرف می‌کند. این حالت برای ۵G هم صدق می کند. پس اگر می خواهید باتری کمتری مصرف کنید باید از ۳G به جای ۵G و ۴G استفاده کنید.

 

10باورهای رایج در مورد گوشی های هوشمند

 

۱۱. آیا انتخاب حالت روشنایی خودکار باعث کاهش مصرف باتری می شود؟

کاهش نور صفحه کمک می کند که باتری کمتری مصرف شود، اما حالت روشنایی خودکار به کمک یک سنسور نور کار می کند که این سنسور احتمالا انرژی زیادی را صرف جمع آوری و آنالیز دیتا در مورد محیط اطراف می کند تا بتواند بهترین نور صفحه را انتخاب کند. پس نمی توان خیلی در مورد مصرف باتری کمتر در این حالت مطمئن بود.

 

11باورهای رایج در مورد گوشی های هوشمند

 

۱۲. آیا گوشی با رم بیشتر، گوشی بهتری است؟

اگر شما جزو آن دسته از افرادی نیستید که همیشه نیاز دارند چند برنامه را به طور همزمان باز کنند، لازم نیست که پول زیادی برای خرید یک گوشی با رم ۸ گیگ و یا بالاتر هزینه کنید. یک گوشی با رم ۴ گیگ و یا حتی ۳ گیگ ولی با یک پروسسور قدرتمند و یک سیستم عامل به روز، به اندازه ای قوی است که بتوانید با آن از برنامه ای به برنامه دیگه بروید و کارهای روزمره تان را انجام بدهید.

 

12باورهای رایج در مورد گوشی های هوشمند

 

۱۳. آیا صفحه نمایش ۴K همان چیزی است که در یک گوشی هوشمند به آن نیاز دارید؟

۴K در یک صفحه نمایش بزرگتر مانند تلویزیون فوق العاده است، اما برای گوشی چیزی جز هدر دادن پول نیست. این مورد یکی از باورهای رایج در مورد گوشی های هوشمند است که سازندگان تلفن همراه علاقه ای ندارند مردم از نادرستی آن آگاه باشند. از چشم انسان در صفحه نمایش کوچکی همانند گوشی نمی تواند چیزی بیشتر از ۲K یا FullHD را تشخیص بدهد. به غیر از این، به یاد داشته باشید که هر چقدر سخت افزار گوشی های هوشمند پیکسل های بیشتری را درایو کند، باتری بیشتری مصرف می کند.

 

13باورهای رایج در مورد گوشی های هوشمند

 

۱۴. آیا گوشی‌ های هوشمند منبع تشعشع هستند؟

در واقع این تشعشع نوعی پرتو الکترومغناطیسی است که برای بدن انسان مضر نیست. اینکه با پرتو حاصل از موبایل های در حال تماس می توانید یک تخم مرغ را بپزید، فقط یک افسانه است. شما به حدود هفت هزار گوشی هوشمند نیاز دارید که بتوانید فقط کمی تخم مرغ را گرم کنید.

 

14باورهای رایج در مورد گوشی های هوشمند

 

دراین ویدئو ۱۴ مورد از باورهای رایج درباره گوشی های هوشمند را بررسی کردیم. اگر فکر می کنید باورهای دیگری وجود دارند که در درستی یا نادرستی آن ها شک دارید، در قسمت نظرات مارا از آن ها آگاه کنید. همچنین می توانید برای آگاهی از آخرین ویدئوهای سایت در کانال یوتیوب ما را دنبال کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش ویدیویی ۵ ترفند استوری اینستاگرام

 

بیان دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.